Akcja „Poznaj OSI!”

Każdy z nas będąc dzieckiem skrycie marzył, aby zobaczyć gdzie oraz jak pracują nasi rodzice. W końcu to ona- praca stanowi ważną część życia osób aktywnych zawodowo. Pokazanie choć skrawka naszej codzienności, tego, czym się trudnimy pozwala na zaspokojenie ciekawości naszych pociech, a także umożliwia rodzicom pokazanie się z całkiem innej, nieznanej strony.

Dni 10-11 kwietnia stały pod hasłem „Poznaj OSI!”.  Zorganizowana akcja została skierowana do wszystkich dzieci pracowników w wieku od 6 do 16 lat, które chciały poznać miejsce pracy swoich rodziców. Ze względu na dużą ilość chętnych oraz różnice wiekowe uczestników podzielono na grupy, które realizowały plan w dwa osobne dni.

Pierwszą część spotkania stanowiła prezentacja multimedialna, która miała na celu przedstawienie dzieciom historii firmy, jej misji i podstawowych wartości. Następnie każdy rodzic miał za zadanie w ciekawy sposób opowiedzieć o zajmowanym przez siebie stanowisku. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy inspektora ds. BHP, ochrony środowiska i PPOŻ , kierownika i brygadzisty produkcji, księgowej, dyrektor finansowo-administracyjnej, dyrektora skupu, specjalistów ds. IT, rozliczeń, HR, zaopatrzenia, logistyki oraz sprzedaży, kierownika magazynu żywca oraz przedstawiciela ds. skupu.

Po części wykładowej przyszedł czas na zwiedzanie, które rozpoczęło się w części biurowej budynku. Uczestnicy zobaczyli salę open space oraz serwerownię. Następnie przedstawiciel działu BHP oprowadził dzieci po zewnętrznej części placu, począwszy od portierni, poprzez biuro wysyłki, utrzymania ruchu, kończąc obchód przy letnim magazynie żywca. Trzecim etapem spotkania było zejście przez śluzę do części socjalno-sanitarnej produkcji. Dzieci wyposażone w odpowiednie ubrania ochronne i kaski odwiedziły m.in. stołówkę oraz biuro działu kontroli jakości, odbyły także instruktaż poprawnego mycia rąk, który oprócz śmiechu niósł za sobą sporą naukę.

Podczas całego spotkania nie zabrakło także zabaw, które zaangażowały wszystkich uczestników! Grupa dzieci młodszych rozgrywała partię Memory- gry, która doskonale ćwiczy pamięć. Członkowie grupy powyżej 9 lat przebrnęli przez quiz, którego pytania dotyczyły Świąt Wielkanocnych oraz faktów dotyczących  firmy FOODWORKS. Całe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz upominkami!

Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich częściach spotkania, a co najważniejsze uśmiech bez przerwy gościł na ich twarzach! Mamy nadzieję, że akcja stanie się naszą tradycją i częściej będziemy przyjmować tak ważnych, jak nie najważniejszych gości OSI!