Dzień Fermy Mlecznej

4 września przedstawiciele działu skupu OSI POLAND FOODWORKS wzięli udział w III Narodowym Dniu Fermy Mlecznej. Ponad 300 hodowców i producentów mleka spotkało się w gospodarstwie Pana Sylwestra Imiołka w Domaniewicach (woj. łódzkie), aby poruszyć zagadnienia dotyczące chowu bydła mlecznego.

Rozmowy toczyły się wokół postępu w produkcji pasz i żywienia bydła, zaprezentowano ponad 50 odmian kukurydzy przeznaczonej na kiszonkę oraz porównano wozy paszowe od wiodących producentów. Każdy gość mógł także uczestniczyć w konsultacjach żywieniowych i agronomicznych.

Podczas prowadzonych szkoleń specjaliści mówili m.in. o tym jak monitorować bydło oraz jak mieć całe stado w zasięgu ręki. Poruszono także tematykę zarządzania ryzykiem chorób zakaźnych w gospodarstwie, żywienia bydła mlecznego oraz rozrodu krów. Na zorganizowanej konferencji prasowej padły pytania dotyczące przyszłości hodowli bydła mlecznego i mleczarni oraz prognozowano, jak może zmienić się rynek mleka w najbliższych miesiącach.

Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia imponującego gospodarstwa mlecznego Państwa Wioletty i Sylwestra Imiołek, liczącego ponad 500 krów, zaopatrzonego w najnowocześniejszą dojarnię karuzelową. Nie zabrakło także pokazu maszyn rolniczych oraz spaceru poletkami kukurydzy.

Dla naszych przedstawicieli była to kolejna okazja do rozmów z hodowcami, a także udziału w interesujących dyskusjach dot. pozytywnych zmian zachodzących w podejściu do chowu bydła.

Za rok meldujemy się ponownie na kolejnej edycji!