Kolejne etapy szkolenia menadżerów

Od czerwca 2018 roku kierownicy oraz brygadziści pracujący w zakładzie produkcyjnym w Chróścinie uczestniczą w szkoleniu menadżerów, które składa się z czterech modułów. W dniach 9-10 czerwca 2019 r. grupa B odbyła trzeci moduł nauczania, zaś 16 i 17 czerwca grupa A zakończyła cały cykl podczas czwartej, ostatniej już części szkolenia.

Trzecia część dotyczyła przede wszystkim tematyki budowania zespołu. Uczestnicy poznali fazy jego rozwoju, cechy jakie posiada, role panujące w grupie, jego dysfunkcje oraz jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych i jak zjednoczyć zespół, aby działał efektywnie i wydajnie. Menadżerowie m.in. na przykładzie tworzenia drużyny piłkarskiej odkrywali mechanizmy towarzyszące powstawaniu zespołu, z zaangażowaniem dążącego do wspólnego celu.

Czwarta część szkolenia w całości nawiązywała do szerokiego pojęcia jakim jest zarządzanie konfliktem. Uczestnicy poznali podstawowe definicje, rodzaje i fazy konfliktu, style jego rozwiązywania oraz rolę lidera. Oprócz teorii nie zabrakło praktyki i zadań, podczas których należało wykorzystać wiedzę zdobytą w czasie wszystkich przebytych modułów.

Celem całego cyklu szkoleń jest stworzenie profesjonalnej, świadomej kadry menadżerskiej, która w efektywny i profesjonalny sposób zarządza podległym zespołem, co w szerszej perspektywie pozytywnie wpływa na rozwój całej firmy.

Wszystkim pracownikom, którzy ukończyli pomyślnie kurs gratulujemy i życzymy powodzenia w wykonywaniu swoich obowiązków!