OSI Group

Ponad 100 lat historii OSI GROUP!

OSI GROUP zostało założone w 1909 roku w Chicago USA. Dziś to globalny koncern, posiadający ponad 60 zakładów produkcyjnych

Czytaj więcej...

„Uczelnia z przyszłością” to hasło promocyjne renomowanego Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania. OSI POLAND FOODWORKS podpisało umowę o współpracy naukowo-badawczej i dydaktycznej z Wydziałem Hodowli i Biologii Zwierząt tej Uczelni.

Tradycje Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania sięgają 1870 roku, gdy staraniem Augusta hrabiego Cieszkowskiego, powstała w Żabikowie pod Poznaniem Wyższa Szkoła Rolnicza. Dziś uczelnia kształci corocznie ponad 12 tysięcy studentów na ośmiu wydziałach, na 25 kierunkach i ponad 30 specjalnościach. Kadrę dydaktyczną Uczelni tworzy 827 nauczycieli akademickich, w tym 144 profesorów tytularnych. W ramach Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, uczelnia kształci m. in. przyszłych zootechników i lekarzy weterynarii oraz prowadzi badania naukowe.

Umowa o współpracy pomiędzy OSI POLAND FOODWORKS a Wydziałem Hodowli i Biologii Zwierząt, UP w Poznaniu, podpisana została 24 lipca br.. Jej celem jest współpraca w obszarze naukowo-badawczym, dydaktycznym oraz realizacja praktyk i staży dla studentów, promocji firmy wśród studentów, spotkań w ramach formuły „Praktyka nauce”.

Umowę podpisali Dziekan Wydziału prof. dr. hab. Małgorzata Szumacher-Strabel, Prodziekan ds. studiów prof. dr hab. Piotr Ślósarz, dr hab. Adam Cieślak prof. nadzw., Pełnomocnik Dziekana do spraw współpracy Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, UP w Poznaniu ze Środowiskiem Gospodarczym oraz Daniel Ratajczak Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu OSI POLAND FOODWORKS

- Współpraca pomiędzy Naszym Wydziałem i firmą OSI POLAND FOODWORKS, jest kolejnym działaniem Władz Dziekańskich w celu zwiększenia konkurencyjności naszych absolwentów na rynku pracy. Jako Wydział staramy się dokładać wszelkich starań dla poprawy umiejętności praktycznych naszych studentów – mówi prof. dr hab. Małgorzata Szumacher-Strabel – Umowa z firmą OSI POLAND FOODWORKS, jednym z największych producentów mięsa wołowego w Polsce, jest kolejnym z takich działań, dających obopólne korzyści zarówno dla Firmy, jak i studentów Naszego Wydziału – dodaje.

- Dynamicznie się rozwijamy – uzasadnia podpisanie umowy Daniel Ratajczak przedstawiciel OSI POLAND FOODWORKS – Z roku na rok powiększają się nasze potrzeby w zakresie rekrutacji dobrze przygotowanych merytorycznie pracowników. Jako producenta mięsa wołowego interesują nas żywotnie kwestie wpływające na jego jakość, jak żywienie zwierząt, czynniki wpływające na poziom pH, czy systemy jakościowe. Wdrażamy aktualnie własny system jakości produkcji wołowiny Beef Quality Standard (BQS), w planach mamy ponadto intensyfikację współpracy z hodowcami bydła. To obszary, w których będziemy potrzebowali zaplecza naukowego instytucji o dużym dorobku – podkreśla.

Pierwsze wspólne działania zaplanowane zostały na jesień 2014 roku.

 


OSI GROUP – A WORLD OF FOOD SOLUTIONS

Polityka OSI GROUP wyrażająca się w budowaniu zakładów produkcyjnych na kluczowych rynkach świata powoduje, iż powiększając swoje globalne możliwości produkcyjne oraz dystrybucyjne, koncern zyskuje jednocześnie znajomość specyfiki rynku lokalnego. Dzięki temu może lepiej zaspokajać zróżnicowane potrzeby i przygotowywać ofertę skrojoną dokładnie pod oczekiwania każdego z odbiorców. To dlatego OSI GROUP jest jednym z czołowych globalnych dostawców mięsa.