Szlakiem Karkonoszy

W dniach 8-11 kwietnia dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie przebywały na wycieczce krajoznawczej w Szklarskiej Porębie oraz stolicy Czech Pradze, którą współfinansowało OSI POLAND FOODWORKS .

Dzieci wraz z opiekunami codziennie spacerowali oraz podziwiali uroki polskich Karkonoszy. Obowiązkowym punktem była oczywiście wyprawa nad dwa wodospady-Szklarki oraz Kamieńczyka, które zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Jeden dzień został poświęcony na wyjazd do Pragi, podczas którego uczestnicy zwiedzili najważniejsze i najpiękniejsze punkty czeskiej stolicy, m.in. Most Karola, Zamek na Hradczanach oraz spacerowali Złotą, zabytkową uliczką.

Wycieczki to bardzo ważna część procesu dydaktyczno-wychowawczego. Kształtują one pogląd na świat, zaspokajają potrzeby poznawcze uczniów, wzbogacają wiedzę i umiejętności, sprzyjają rozwojowi zainteresowań oraz promują aktywne spędzanie wolnego czasu. Uczestnictwo w wyjazdach pozwala na rozwój wrażliwości oraz inteligencji emocjonalnej dzieci i młodzieży. Jest to także doskonała okazja do integracji oraz oderwania od szkolnej codzienności.

Wspieranie dzieci i młodzieży to ważna część odpowiedzialności społecznej, którą ponosimy każdego dnia, dlatego cieszymy się, że mogliśmy pomóc Zespołowi Szkół Specjalnych w Żmigrodzie w organizacji wyjazdu. Mamy nadzieję, że pozytywne wspomnienia pozostaną  w myślach uczestników na długi czas!