Wizyta dzieci w OSI!

Dzień 12 lutego w OSI POLAND FOODWORKS był niezwykle wyjątkowy oraz pełen pozytywnych emocji, a to za sprawą wizyty specjalnych, niesamowitych gości- dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie.

Nauka, zabawa, dużo uśmiechów to tylko kilka słów opisujących wczorajsze wydarzenia. Siedmioro  dzieci w wieku od 10-13 lat wraz z opiekunami przyjechało do zakładu produkcyjnego w Chróścinie, aby poznać naszą firmę, ale przede wszystkim wziąć udział w kształceniu zawodowym.

Pierwszym etapem spotkania była prezentacja, która treścią nawiązywała m.in. do historii OSI w Polsce, wartości, którymi się kierujemy oraz przedstawiła schemat organizacyjny firmy wg działów, co było wprowadzeniem do dalszej części zajęć. Jeśli mowa o doradztwie zawodowym to nie mogło zabraknąć pracowników reprezentujących różne działy, którzy z pełnym zaangażowaniem opowiadali o swoim zawodzie. Dzieci poznały specyfikę pracy na stanowiskach: specjalista ds. HR, księgowa, przedstawiciel ds. skupu, specjalista ds. sprzedaży, sekretarka, specjalista ds. jakości. Oprócz teorii, uczniowie musieli wykazać się także pewną wiedzą, potrzebną do rozwiązania zadań i ćwiczeń przygotowanych przez prowadzących. Wspólnie wypisaliśmy fakturę, obliczyliśmy wartość zakupionego bydła, układaliśmy CV oraz szukaliśmy słówek w słowniku j. niemieckiego. Po każdym zadaniu wszyscy uczestnicy otrzymywali nagrody!

Drugim etapem wizyty był obchód dzieci po zakładzie, co jak się okazało było najbardziej wyczekiwaną atrakcją! Pierwszym punktem wyprawy była śluza, na której dzieci zostały wyposażone w odpowiednie stroje i kaski. Następnie zobaczyły jak wygląda część socjalno-sanitarna produkcji oraz biuro działu jakości. Przeprowadzony instruktaż poprawnego mycia rąk zamienił się w świetną zabawę, która niosła za sobą także ważną naukę dotyczącą higieny. Po takich atrakcjach przyszedł czas na ciepły posiłek. Pełni nowych sił uczniowie wraz z przedstawicielką działu BHP wyruszyli w trasę, która wiodła przez zewnętrzną część placu. Dzieci odwiedziły m.in. dział wysyłki, dział utrzymania ruchu, podczyszczalnię ścieków, a wizytę zakończyły w biurze magazynu żywca.

Uczniowie ZSS w Żmigrodzie czynnie uczestniczyli w każdej części dnia, począwszy od prezentacji multimedialnych, powierzonych zadań, po obchód zakładu. Dla pracowników OSI było to bardzo pozytywne i radosne doświadczenie, ponieważ pierwszy raz gościliśmy dzieci w naszym zakładzie! Uśmiech na ich twarzach był najlepszą nagrodą za poświęcony czas. Mamy ogromną nadzieję, że nabyta wiedza pomoże podjąć im decyzję o swojej przyszłej, zawodowej karierze, która być może poprowadzi ich w mury OSI POLAND FOODWORKS!