Transport bydła rzeźnego

OSI POLAND FOODWORKS promuje dobre praktyki dobrostanu, dążąc do podnoszenia jakości transportu bydła, a w konsekwencji ograniczania stresu zwierząt.

Stresujące podróże i trudne warunki transportu mogą istotnie oddziaływać na kondycję oraz ogólny dobrostan bydła. Ma to wpływ na wydajność, produkcyjność i zyskowność sprzedaży ze względu na zmiany masy ciała, stanu nawodnienia, a w konsekwencji jakości mięsa zwierząt przeznaczonych na ubój. Działamy zgodnie z zasadą planowania transportu, od przygotowania trasy, po rozładunek
w miejscu przeznaczenia. Dzięki sprawnemu systemowi awizacji dostaw, rozładunek jest przeprowadzany natychmiastowo.

Ubojnia realizuje transport bydła do zakładu ubojowego w oparciu o własny tabor oraz korzystając z usług firm zewnętrznych. Dbając
o najwyższe standardy oraz kładąc duży nacisk na dobrostan bydła. Wszystkie pojazdy podlegają częstym kontrolom weterynaryjnym, mającym na celu zapewnienie jak najbardziej komfortowego transportu, nie narażającego zwierząt na zranienie.

Wszyscy kierowcy podlegają cyklicznym szkoleniom dotyczącym dobrostanu bydła podczas załadunku, transportu oraz rozładunku. Dzięki znajomości zachowań bydła hodowlanego oraz sposobu postępowania z nim, nie dopuszczamy do sytuacji wywoływania lęku lub obrażeń wynikających ze sposobu załadunku, transportu czy rozładunku.

Wszystkie firmy współpracujące z ubojnią bydła OSI POLAND FOODWORKS Sp. z o.o., jak i nasz tabor własny posiadają certyfikaty kompetencji oraz autoryzacji przewoźników, certyfikaty transportu zwierząt oraz zgodnie z wytycznymi weterynaryjnymi, dzienniki podróży.

Transport bydła przeprowadzany jest w sposób humanitarny i zgodny z krajowymi oraz międzynarodowymi przepisami. W ramach zachowania dobrostanu u transportowanego bydła, ubojnia wprowadziła autorski projekt redukcji ph bezpośrednio związany
z jakością transportu.

Hodowco! O czym musisz wiedzieć?

  • Transport jest całkowicie bezpłatny. Nie ponosisz żadnych kosztów transportowych!
  • Przyjedziemy do Ciebie nawet po 1 sztukę bydła!
  • Na odbiór poczekasz maksymalnie do 3 dni od daty zgłoszenia sprzedaży.
  • Przygotowanie bydła do transportu należy do Ciebie.
  • Odbieramy tylko bydło w dobrej kondycji fizycznej. Jeżeli masz wątpliwości co do stanu zwierzęcia i możliwości jego transportu, skontaktuj się z lekarzem weterynarii sprawującym opiekę nad Twoim stadem. Powinien ocenić stan zwierzęcia i wydać odpowiednie zezwolenie na jego transport.
  • Ostateczna decyzję o transporcie podejmuje kierowca, który posiada wszelkie kompetencje do oceny dobrostanu zwierzęcia.
  • Zwierzę zgodnie z przepisami powinno posiadać dwa komplety oryginalnych kolczyków oraz paszport. Sprawdzenie zgodności leży także po stronie właściciela zwierzęcia.
  • Jeżeli masz jakiekolwiek zastrzeżenia co do środka transportu, sposobu załadunku lub zachowania kierowcy zgłoś swoje uwagi bezpośrednio na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu: 65 619 43 50.

logo osi

logo osi haslo

OSI POLAND FOODWORKS Sp. z o.o.
Chróścina 3a 56-200 Chróścina
NIP 522-294-94-86

 

Dane rejestrowe spółki

Nasz serwis korzysta z plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Patrz polityka prywatności