Aktualności

2023 2022 2021 2020 2019

Święto plonów to staropolski obrzęd organizowany w celu podziękowania za sezon żniw i prac polowych. Niegdyś obchodzone w pierwszy dzień jesieni, współcześnie odbywają się w sierpniu oraz wrześniu, łącząc obchody religijne i ludowe. 

W rym roku Dożynki Gminy Góra zorganizowano w Chróścinie w ostatnią, gorącą niedzielę sierpnia. Świętowanie rozpoczęto tradycyjnie od wybrania najpiękniejszego wieńca dożynkowego oraz podsumowania konkursu „Nasza gmina piękna i zadbana”, w którym Chróścina uzyskała miano najładniejszej wsi. Wytypowano także najpiękniejszą posesję wiejską, zagrodę oraz najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część koncertową, którą otworzyła formacja folklorystyczna Wronowianki. Następnie na scenie pojawił się BIG BAND z Domu Kultury w Górze, zespół Osetnopolanie oraz duet Kola i Jula.
O 20 swój występ rozpoczął Kabaret PAKA, sponsorowany przez OSI POLAND FOODWORKS. Duża dawka humoru wprowadziła wszystkich
w doskonały nastrój. Obchody zakończyły się huczną imprezą taneczną.

Spotkanie z lokalną społecznością było okazją do nawiązania bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami okolicznych miejscowości oraz wsi. Dział HR OSI POLAND FOODWORKS rozdawał wśród uczestników imprezy słodkie krówki oraz długopisy. Wszyscy pracownicy zakładu w Chróścinie mogli także skorzystać z voucherów na jedzenie i napoje, obowiązujących na stoisku cateringowym.

Dożynki Gminne w Chróścinie

logo osi

logo osi haslo

OSI POLAND FOODWORKS Sp. z o.o.
Chróścina 3a 56-200 Chróścina
NIP 522-294-94-86

 

Dane rejestrowe spółki

Nasz serwis korzysta z plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Patrz polityka prywatności